paź 012011
 

Nie bawmy się w panią Dulską – w dzisiejszych czasach wibrator stał się prawie atrybutem nowoczesnej, dbającej o swoje potrzeby kobiety. I choć często masturbacja uznawana jest za typowo męską czynność, panie również lubią zadbać o swoją przyjemność… własnoręcznie. A jeśli nie własnoręcznie, to przy użyciu ciekawego, nowoczesnego gadżetu, jednego z tych, pod którymi uginają się półki seks szopów.masturbator dildo

W designerskiej torebce kobiety sukcesu, coraz częściej obok eleganckiego telefonu, flakonika perfum czy puderniczki znajdziemy owo narzędzie rozkoszy. A że obecnie dostępne są one w wielu ciekawych wzorach, formach, kolorach, bywa, że postronny obserwator nie domyśla się nawet ich przeznaczenia.

Zacznijmy jednak od początku – przypuśćmy, że osoba która planuje jego zakup, jesteś początkująca w tej kwestii. Przed wybraniem się do sklepu lub sprawdzeniem bogatej oferty salonów internetowych, warto zastanowić się, jak będzie on używany, jakie są osobiste preferencje co do wielkości, grubości, materiału, koloru… i miejsca, gdzie kobieta chce zaznawać rozkoszy. Dlaczego aż tyle czynników można wziąć pod uwagę? Ponieważ stworzoną całą armię różnych wibrujących urządzeń, które mają dawać rozkosz. Dopasowane są do najbardziej nawet wyrafinowanych potrzeb i gustów, dlatego każda z pań z pewnością znajdziecie idealnego ‘kochanka na baterie’. Dokonajmy małego przeglądu tego co można znaleźć w sklepach i internecie.

Wibratory wykonane są z dziesiątków różnych materiałów, począwszy od specjalnego szkła, gumy, plastiku, silikonu, na cyberskórze kończąc. Jeśli chodzi o najbardziej naturalne odczucia, daje je z pewnością cyberskóra, która w dotyku jest prawie jak prawdziwa, a często wibratory takie mają również odwzorowania wszelkich anatomicznych szczegółów, z żyłkami, dokładnymi wyżłobieniami i tak dalej. Dla tych którzy wolą gładkie, chłodne powierzchnie, idealne będą szklane lub nawet metalowe wibratory. Osoby kupujące swój pierwszy sprzęt decydują się często też na plastik, ponieważ wyprodukowane z niego wibratory należą do najtańszych a przy tym najlepiej oddających wibracje.

Każdy z tych materiałów ma swoje specyficzne cechy, i każdy z nich w inny sposób się czyści. Warto wybrać świadomie, zapoznając się z tymi danymi, a już po zakupie stosować się do zaleceń producenta odnośnie oczyszczania, zasilania i przechowywania, tak aby utrzymać go w jak najlepszym stanie. Jeśli chcemy znaleźć ‘przyjaciela’ na lata, wybierajmy te materiały, które ciężko jest zniszczyć.

Standardowo wibratory wyposażone są w niewielki elektryczny silniczek, obciążony małym ciężarem, który wywołuje drgania i wibracje. Wiele z zabawek posiada regulację częstotliwości i mocy drgań. Część z nich posiada także drugi silniczek, który oprócz standardowych drgań powoduje na przykład obracanie się wokół osi, czy wyginanie samej końcówki, lub obracanie się koralików zamkniętych wewnątrz. Niektóre posiadają wiele programów działania, tak że do ich obsługi można by stosować pilot. Znajdziemy też odpowiednio skonstruowane wibratory do pieszczot samej łechtaczki, wnętrza pochwy, punktu g, analne, dla mężczyzn – masujące prostatę i kilka innych.

Wszystko w zależności od tego jakie miejsce uważamy za szczególnie ważne  i potrzebujące pieszczot. Istnieją tez prawdziwe kombajny erotyczne, które łączą w sobie niemal wszystkie te funkcje, jednak ich cena może trochę odstraszać. Wibrator pochwowy może mieć różne kształty, być mniej lub bardziej wygięty, odwzorowany naturalnie lub mający całkiem kosmiczny kształt. To wśród nich mamy najwięcej dostępnych modeli, wzorów, kolorów.

Wibrator analny z wyglądu przypomina standardowe wibratory pochwowe, jednak jego zastosowanie jest inne, i z powodzeniem może być używany także przez panów. Jeśli zdecydujemy się na kupno właśnie takiego modelu, unikajmy używania go naprzemiennie do pochwy i pupy, ponieważ w taki sposób można łatwo przenieść chorobotwórcze bakterie z odbytu do pochwy, a to prosta droga do stanu zapalnego. W przypadku wibratorów analnych szczególnie ważna staje się więc kwestia higieny.

Stymulatory punktowe – mogą to być nakładki zewnętrzne na łechtaczkę, wibratory zakrzywione by drażnić punkt g, lup podobnego zastosowania nakładki na penisa, które stosują często pary, w których kobieta ma problem z osiągnięciem orgazmu. Partner nakłada urządzenie na członek, i podczas stosunku oboje osiągają większe wrażenia. Nakładki również mogą wibrować i często sprzedawane są w zestawach po kilka różnych rodzajów.  Jak widać więc, dla spragnionych wyjątkowych zmysłowych doznań, dostępnych jest wiele możliwości ich zaspokojania, więc tylko od fantazji i zasobności portfela zależy, jaki z tych przedmiotów zajmie miejsce na nocnej szafce.

  2 Odpowiedzi do “Erotyczne gadżety: Wibrator”

  1. Wybrałam wibrator żelowy,długość i grubość jest bardzo zadawalająca.Moja zabawka ma regulowane wibracje,jest cichy i w pełni zaspakaja moja dziurkę.

  2. Ja ostatnio wprowadziłam do sypialni jadalną bieliznę taką z cukierków ( staniczek i stringi ). Fajny pomysł i przyznam się, że zabawy było co nie miara 😉 Pozdrawiam

 Dodaj komentarz