Seks w ciąży

 Tagged with: ,
lis 212010
 

Seks w ciążyZajście w ciążę nie oznacza celibatu przez kolejne 9 miesięcy!

Podczas prawidłowo rozwijającej się ciąży najczęściej nie ma żadnych przeciwwskazań przed współżyciem. Należy pamiętać jednak, aby najpierw skonsultować się z lekarzem ginekologiem prowadzącym ciążę, który potwierdzi brak przeszkód dla współżycia.

We wczesnym etapie (pierwsze 3 miesiące) kobiety przeważnie nie mają ochoty na seks. Spowodowane jest to przede wszystkim złym samopoczuciem, zmęczeniem, mdłościami. Mogą się jednak zdarzyć przypadki w których kobieta w tym okresie może odczuwać wzmożone potrzeby seksualne.

W II trymestrze ciąży, kiedy kobieta oswoiła się już z myślą że zostanie mamą a dolegliwości I trymestru ustąpiły, ochota na seks rośnie. Ma to związek ze znacznym ukrwieniem pochwy i macicy w okresie ciąży.

Warto natomiast zrezygnować z odbywania stosunków seksualnych w ciągu ostatnich 6 tygodniach ciąży. Utrzymywanie stosunków w tym okresie może w wyjątkowych sytuacjach doprowadzić do przyspieszenia akcji porodowej. Można w tym okresie zamiast tradycyjnego stosunku uprawiać równie ekscytujący petting lub seks oralny.

Seks w ciąży jest zdrowy!

Seks poprawia ukrwienie narządów płciowych, przez co zwiększa przepływ krwi do płodu o 50%, powodując rozszerzanie się naczyń krwionośnych i lepsze dotlenienie dziecka.Stosunek podczas ciąży działa więc bardzo korzystnie na płód.

Kiedy do wysoce wrażliwych komórek wokół wejścia do pochwy zostaje wpompowana krew, stają się one bardzo czułe na nacisk i wibracje. Kiedy jesteś w ciąży, macica zaciska się podczas orgazmu znacznie silniej, dając Tobie i Twojemu partnerowi jeszcze intensywniejsze doznania – twierdzi seksuolog, Trina Read z Calgary w Albercie.

Czasami może jednak zdarzyć się sytuacja, gdy seks w ciąży nie jest zalecany.

Są określone sytuacje, w których lekarz może ci zabronić uprawiania przez jakiś czas seksu dla dobra Twojego dziecka – mówi doktor Shoshana S. Bennett z San Francisco, autorka książki Beyond the Blues.

Czy dziecko jest bezpieczne?

Maleństwo, które nosisz w brzuszku, jest bardzo dobrze chronione wewnątrz worka owodniowego – nie wnikną do niego żadne drobnoustroje czy bakterie. Tym bardziej, że macica jest szczelnie zamknięta przez warstwę śluzu, który znajduje się w ujściu jej szyjki.

Kiedy lekarz może zakazać współżycia lub radzić je ograniczyć?

Seks a ciąża

– gdy występują krwawienia

– jeśli kobieta kiedyś już poroniła,

– jeśli istnieje możliwość przedwczesnego porodu

– jeśli ciąża jest zagrożona,

– kiedy występują/nawracają infekcje dróg rodnych,

– jeśli kobieta jest w ciąży mnogiej.

– przodujące łożysko

Jakie pozycje są zalecane dla kobiet w ciąży?

  • Pozycje klęczące – gdy kobieta leży na brzegu łóżku, a mężczyzna klęczy przed partnerką na podłodze, w zależności od upodobań kobieta może położyć nogi na podłodze, ramionach mężczyzny lub obejmować nimi biodra partnera. Przykłady: Pozycja Łodyga
  • Pozycje na jeźdźca – różne odmiany, kobieta zwrócona przodem do mężczyzny: Pozycje Na Jeźdźca, bądź tyłem: Jeździec Tyłem
  • Pozycje boczne – wygodne dla mężczyzny i kobiety: Pozycja Krzyż – odprężająca dla kobiety, Śpiąca Piękność w której kochankowie mogą dodatkowo pieścić się rękoma
  • Pozycje klasyczne – gdy mężczyzna jest na górze, kobieta leży na plecach (bądź na brzuchu), należy pamiętać, aby partner nie naciskał swoim ciężarem na kobietę! Przykładowe pozycje: Misjonarska, Tygryski

  2 Odpowiedzi do “Seks w ciąży”

  1. hi calkiem fajny blog szkoda ze musze siedziec w work

  2. cze bardzo ciekawy blog szkoda ze musze ciagle siedziec w work

 Dodaj komentarz