cze 202011
 

Gdy krok został postawiony: Pierwsza randka…

W życiu każdego z nas, niezależnie w jakim się jest wieku, przychodzi moment na pierwszą randkę. Jest to sytuacja bardzo stresowa, ale zarazem podniecająca i paraliżująca.

Podryw dziewczynyTak więc, jest to kolejny etap, który przychodzi po tym, jak kobieta jest zainteresowana dalszą znajomością po pierwszej rozmowie. To etap, gdy chce się spotkać z mężczyzną na gruncie bardziej osobistym, bardziej prywatnym. Jak więc, powinna wyglądać prawdziwa, pierwsza randka? Randka, na której mężczyzna, będzie  w stanie tak oczarować kobietę, że ona po prostu będzie liczyła minuty, do kolejnego spotkania.

Pierwsza sprawa, o której trzeba najbardziej pamiętać, to wybór odpowiedniego miejsca.  Oczywiście, w zależności, z jakimi osobami mamy do czynienia każda randka może być inna. Dawniej, najchętniej, mężczyzna zabierał kobietę do kawiarni na deser lub do restauracji na romantyczną kolację. Często też, decydował się na spacer, pięknymi alejkami w blasku zachodzącego słońca.

Dziś ludzie, zerwali już z takimi stereotypami. Nie dziwią nas pierwsze randki w miejscu, gdzie dane osoby lubią najczęściej przebywać. Nie dziwią nas pierwsze randki, gdzie można spotkać parę jeżdżącą na nartach, czy spędzającą czas na rowerach.

Czasami, nie ważne jest miejsce, ważne, by pokazać się z jak najlepszej strony, pokazać  z kim ma się do czynienia i co, dana osoba sobą reprezentuje. Czy kolacja w wykwintnej restauracji, gdzie osoby, zbyt często nie przesiadują w takich miejscach, będzie oby na pewno dobrym rozwiązaniem?

Na pewno nie! Zarówno kobieta bowiem, jak i mężczyzna, pragną na pierwszej randce, porozmawiać o sobie, lepiej się poznać, wyczuć. Spotkanie w stresującym miejscu, może bowiem przynieść efekt, zupełnie inny od oczekiwanego. Może lody w centrum, a może faktycznie spacer to jest jedno z najlepszych rozwiązań.

Nie można robić czegoś bez konkretnego planu. Oczywiście, warto przy spotkaniu, zapytać się co kobieta miałaby ochotę robić. Jeśli nie ma konkretnej odpowiedzi, trzeba mieć ten plan przygotowany. Najlepiej, jeśli kreatywność jest duża i ma się kilka opcji do podjęcia. Bo cóż zrobić, gdy zaplanujesz ten spacer po parku, a akurat tego dnia będzie padał deszcz? Stanie w miejscu i zastanawianie się, co tu można robić, jest najgorszym z możliwych, co facet może zrobić na pierwszej randce.

Kolejną ważną rzeczą jest punktualność. Nie można pozwolić kobiecie na siebie czekać. To jest niewybaczalne i karygodne. Żadna bowiem kobieta, nie lubi mężczyzn, którzy przychodzą na spotkanie później niż one.

I co ważne, na pierwszą randkę oraz na każde z następnych, trzeba starać się dobrze wyglądać i w sposób szczególny o siebie dbać. To nieprawda, że kobiety lubią mężczyzn mało o siebie dbających, niechlujnych i niezorganizowanych. Są to jedynie stereotypy  i dawne myślenia. Dziś kobiety kochają mężczyzn, które równie mocno jak one dbają o swoje ciało, o swój wizerunek i pragną zawsze pięknie pachnieć i dobrze wyglądać.

Pierwsza randka więc, powinna mieć charakter poznawczy. Warto by mężczyzna, poznał kilka zasad, które powinien na takiej randce spełniać. Jej długość również nie może być przesadna. Niezależnie, czy bardzo się obojgu podoba, czy też nie, w jej czasie musi tkwić umiar. Dobrze, by pozostawała nierozstrzygnięte tematy, czy słowa, które nie zostały zakończone. W ten sposób, ma się większe szanse na to, że następna randka dojdzie do skutku i że się będzie miało pierwsze tematy do obgadania.

Podstawę stanowi pewność siebie. Nie chodzi tu oczywiście o udawanie strongmena, o wywyższanie się i stwarzanie pozorów pana wszechczasów. Chodzi po prostu o pewność siebie, w takim sensie, że mężczyzna wie, czego oczekuje, wie czego chce i wie, że jest w stanie to osiągnąć.Randka z kobietą

Jeśli bowiem, mężczyzna od początku uważa, że i tak nic z tej randki nie wyjdzie, nie ma sensu nawet do niej podchodzić, gdyż od początku, będzie ona skazana na niepowodzenie. Kiedy spotykamy się z kobietą na randce, musimy również zwrócić uwagę na inny istotny szczegół.  Nie możemy jedynie mówić, żeby dziewczyna widziała, że nie jesteśmy nieśmiali, małomówni i niezdecydowani. Ale również ma ochotę się wypowiedzieć, ma ochotę pomówić na konkretny temat. Mężczyzna więc, musi również nauczyć się dobrze słuchać.

Tak więc, jeśli chodzi o randkę, dobre miejsce na nią i dobra atmosfera, a wszystko może się całkiem nieźle zakończyć. Pierwsza randka, ma to być czas, gdy mężczyzna i kobieta wzajemnie się poznają, wzajemnie odkrywają przed sobą rąbki tajemnicy.

Na pierwszej randce, nie powinno być raczej mowy, o wielkich uściskach, czy namiętnych pocałunkach.  Trzeba jednak prawić komplementy kobiecie, ale znać w nich umiar. Mężczyzna powinien  pozostawić po sobie nutę tajemniczości. Sprawić, by kobieta, chciała więcej i więcej. By każda kolejna randka, była odkrywaniem czegoś nowego, czegoś bardziej podniecającego i uwodzicielskiego.

 Dodaj komentarz