lut 042011
 

Przedwczesny wytryskTemat seksu to dzisiaj jeszcze temat tabu. Większość społeczeństwa nie lubi poruszać tego tematu, gdyż jest on krępujący i niewygodny. Nikt nie chce zwierzać się ze swoich seksualnych problemów. Boimy się reakcji- wyśmiania, poniżenia. A przecież każdy problem da się rozwiązać. Poruszmy więc męski problem jakim jest przedwczesny wytrysk. Przedwczesny wytrysk to nie żadne schorzenie czy też choroba. Jeśli dotyczy nas ten problem, nie obawiajmy się daleko idących konsekwencji tego zjawiska. To zupełnie normalne.

Przedwczesny wytrysk może być spowodowany wieloma sytuacjami, które są normalne. Nie należy więc tego problemu traktować jak odchylenie od normy, które powoduje nasze złe samopoczucie. Przedwczesny wytrysk najczęściej wynika z niedoświadczenia. Nasze mięśnie nie są dość wyćwiczone i dlatego też dochodzi do wytrysku tak szybko. Powodów jest oczywiście kilka jak nie kilkanaście. Może wynika on z częstej masturbacji lub też z chęci szybkiego zaspokojenia. Zbyt częsta zmiana partnera czy stres również może być przyczyną.

Zastanówmy się więc jak zapobiec temu krępującemu problemowi. Nie musimy od razu wybierać się do chirurga czy lekarza po wypisanie leków. Spróbujmy zapanować nas sobą bez ingerencji środków leczniczych. Pierwsza metoda polega na zapanowaniu nad własną psychiką. Rozpoczynając intymny stosunek nie bądźmy nastawieni jak napaleni zdobywcy damskich łóżek. Pomyślmy o czymś zupełnie innym. To pozwoli wytrzymać dłużej. Nie działa? Być może pomocna będzie masturbacja przed stosunkiem. W taki sposób obniżymy swoje napięcie seksualne i przedwczesny wytrysk nie będzie już problemem. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch prezerwatyw jednocześnie. Złagodzi to nieco nasze doznania i pozwoli cieszyć się  dłużej intymną chwilą.

Chińczycy likwidują ten problem masażem– masujemy miejsce położone między jądrami a odbytem przez 5 sekund. Taki masaż również ma na celu spadek napięcia. Popularna jest też metoda start-stop. Polega ona na przerywaniu stosunku w kulminacyjnym momencie. Takie ćwiczenia pozwolą nam wyćwiczyć mięśnie i pozbyć się problemu przedwczesnego wytrysku.

 Dodaj komentarz