lut 202012
 

Intymna atmosfera już jest, zatem warto przejść do konkretu. Z pewnością wiele kobiet marzy o tak wielkiej chwili uniesienia. Choć chwila ta może trwać bardzo, bardzo długo. Przechodzimy więc do masażu erotycznego, który być może na zawsze zmieni nasze życie seksualne – nauczymy się przez to poznawać i  doceniać ciało partnerki, ale również i swoje. Masaż erotyczny to masaż obojga partnerów. Dlatego sprawiedliwie będzie, jeśli partnerzy będą wymieniać się doznaniami. Zadowolenie obu stron jest tutaj niezwykle ważne. Dokładne masowanie, namiętność, oddanie to klucz do prawdziwego sukcesu w naszym masażu erotycznym. Masować możemy wszystko i wszystkim: dłońmi, ustami, piersiami, stopami, pośladkami i narządami intymnymi. Ważny jest także ciągły kontakt oraz wzajemne zaufanie. Przejdźmy więc do konkretów.Masaż erotyczny poprzedzający seks

Grę wstępną możemy zacząć różnie. Wszystko zależy od tego co lubi partner/partnerka. Podstawą masażu erotycznego jest wcześniej wspomniany dotyk. Nie masujemy od razu intensywnie. Masaż zaczynamy od delikatnych muśnięć opuszkami palców. Równie dobrze możemy użyć do tego piórka, czy końcówek włosów. Następnie przechodzimy do dotknięć palcami oraz całymi dłońmi. To początek prawdziwych pieszczot. Dopiero na sam koniec zostawiamy energiczne masowanie, ugniatanie, czy klepnięcia. Z klepnięciami jest jednak różnie – czasem nasz druga połówka nie ma na to ochoty, więc musimy dobrze wyczuć, czy jest to odpowiedni moment. Zawsze możemy spróbować i obserwować reakcję.

Zaczynam masaż. Palce stóp powinny być na pierwszym miejscu – od nich zaczynamy. Stopy są bardzo czułym miejscem. To miejsce bardzo erogenne. Doznania powinny być stopniowane zatem zaczynamy od delikatnego muskania palców. Potem możemy zrobić to samo z podbiciem stopy.  Masujemy całymi dłońmi. Możemy także masować stopy, wykonując drobne kółka palcami od palców do pięty. Kilkanaście minut wystarczy, by nasza połówka była zadowolona z masażu i miała ochotę na więcej.

Co dalej? Oczywiście nie możemy od razu przejść do krocza. To by było zbyt proste i szybkie.  Przyjmijmy więc, że następnie przechodzimy do twarzy, która również jest miejscem erogennym. Twarzy nie masujemy tak samo jak stóp – jest to miejsce delikatne i bardzo wrażliwe. Musimy również brać pod uwagę, że zbyt mocne masowanie może być powodem bólu w tymże miejscu. Zastosujmy delikatne i łagodne ruchy okrężne lub tradycyjne masowanie boków twarzy, policzków. Palcami delikatnie masujemy okolice nosa i usta. Podczas masażu erotycznego nie może zabraknąć pocałunków, przygryzania ust, całowania policzków. Bardzo ważną częścią ciała są tu uszy – zarówno u kobiety, jak i u mężczyzny jest to niezwykle wrażliwe miejsce. Musimy więc poświęcić tej części ciała trochę czasu. Masaż uszu możemy zacząć opuszkami palców. Jednak o wiele przyjemniejszy będzie masaż językiem – najpierw po płatku ucha, a potem nieco głębiej. Takie pieszczoty mogą doprowadzić nawet do szczytowania.

Masaż erotyczny - gadżety

Czas na plecy. Chociaż mogło by się wydawać, że jest to miejsce mało erogenne. Mężczyźni bardzo lubią takie masaże. Muszę wspomnieć, że plecy są ich słabym punktem, który w takich momentach dobrze jest wykorzystać. Zaczynamy jednak od karku, który masujemy stopniowo – najpierw delikatnie opuszkami i językiem, potem całymi dłońmi coraz bardziej intensywnie. Teraz plecy. Najpierw gładzimy ręką bądź samymi opuszkami palców całe plecy od góry do dołu i odwrotnie. Przechodzimy na masażu boków pleców – masujemy plecy naprzemiennie lewą i prawą dłonią pociągając je wzdłuż skóry od boku w stronę kręgosłupa. Masujemy tak kilka minut i przechodzimy do drugiego boku. Następnie składamy dwa palce obu rąk w literę „V” i przejeżdżamy nimi wzdłuż kręgosłupa, zaczynając od karku. Ruchy mogą być wykonywane jedną ręką, również dwoma palcami- wykonujemy małe okrężne ruchy również wzdłuż kręgosłupa.

Pośladki to kolejna stacja na której warto się zatrzymać. Możemy od razu zacząć je konkretnie ugniatać, lizać, przygryzać. Jeśli chcemy nieco bardziej pobudzić partnera/partnerkę od czasu do czasu nasza ręka lub język może zsunąć się pomiędzy pośladki. Jednak na razie jeszcze nie przechodzimy do konkretów.

Odwracamy partnera na plecy i zajmujemy się klatka piersiową. Sutki to miejsce wrażliwe u mężczyzn i kobiet. Masaż tej partii ciała może wyglądać bardzo różnie. Kobiece piersi można zacząć masować okrężnymi ruchami całą dłonią. Masaż erotyczny nie będzie masażem erotycznym bez całowania i ssania sutków. Mężczyzna też nie pogardzi takimi pieszczotami. Piersi tak samo jak plecy i brzuch można masować również stopami, językiem. Jeśli posiadamy masażery lub wibrujące zabawki przy tej części ciała jak najbardziej się przydadzą. Masowanie genitaliami także wchodzi w grę –  wszystko zależy jednak od tego co lubi nasza druga połówka.Masowanie kobiety, masaż, seks

Masowanie podbrzusza to już droga ku namiętności. Zarówno panowie jak i panie mają wrażliwe biodra – masujemy więc całą dłonią podbrzusze , kierując się ku dołowi jak i jednocześnie drugą ręką biodra. Schodzimy coraz niżej, aż dochodzimy do krocza.

Tutaj dozwolone jest już wszystko. Masowanie genitaliami, językiem, palcami, dłońmi. Tak zwane pieszczoty oralne, których jak wiemy jest dosyć sporo. Nie śpieszmy się jednak – użyjmy olejku, by odpowiednio nawilżyć to miejsce. Kiedy już nasza druga połowa będzie wyć z rozkoszy, możemy przejść do seksu.

 Dodaj komentarz