kwi 042012
 

Chyba nie ma takiej osoby, która nie lubiłaby seksu. Każdy człowiek pragnie bliskości, chce uprawiać seks, jednak każdego co innego podnieca i kręci. Jedne osoby lubią kochać się ze swoim partnerem, który doskonale wie jak sprawić im rozkosz. Takie osoby cenią sobie przede wszystkim wierność oraz stabilizację i między innymi dzięki tym właśnie czynnikom mogą one osiągnąć satysfakcję w łóżku.

Z kolei zaś inne osoby czerpią radość i mnóstwo przyjemności z przygodnego seksu. Współżycie ze stałym partnerem nie dostarcza im takiej adrenaliny jak seks z nowo poznaną osobą. Warto jednak wspomnieć, że niektórzy uprawiają przygodny seks, ponieważ podniecają ich takie zbliżenia, dreszczyk emocji, który otrzymują podczas takiego współżycia jest dla nich niemalże jak narkotyk. Natomiast inni decydują się na przygodne zbliżenie tylko dlatego, że nie mają stałego partnera, a dokucza im samotność oraz brakuje im przyjemności, jakiej dostarcza seks.

Zbliżenie bez zobowiązań - przygoda życiaNiektórzy uważają, że seks z nieznajomą osobą jest czymś złym, czego nie powinno się robić, zwłaszcza, jeśli przygodny seks zdarzy się kobiecie. Jednak każdy z nas ma prawo do tego, by żyć po swojemu, jeśli więc mamy ochotę na seks z nieznajomym bądź nieznajomą, powinniśmy się na to zdecydować, ponieważ nie ma w tym nic złego. Oczywiście taki przygodny seks nie powinien być traktowany jako coś powszedniego. Jeśli zdarzy nam się raz na jakiś czas, nie powinniśmy się czuć winni, ale jeśli robimy to zbyt często, nie wpływa to zbyt dobrze na naszą reputację.

Kobiety, które często sypiają z przygodnymi partnerami zazwyczaj uznawane są za łatwe do zdobycia. Z kolei, jeśli mężczyźni prowadzą życie, które opiera się wyłącznie na przygodnym seksie, w oczach innych kobiet widziani są, jako kobieciarze, macho, z którym nie można stworzyć stałego związku, którzy nie potrafią kochać ani być wierni jednej partnerce. Ci, którzy uprawiają przygodny seks powinni bezwzględnie pamiętać o zabezpieczeniu się. Prezerwatywa to podstawa podczas współżycia z nieznajomą osobą. Nie jesteśmy, bowiem w stanie przewidzieć czy dana osoba jest zupełnie zdrowa, a może jest nosicielem jakiejś choroby wenerycznej.

Podczas wyboru osoby, z którą chcielibyśmy współżyć powinniśmy kierować się rozsądkiem – jeśli wiemy, że często zmienia partnerów, powinniśmy się zastanowić, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że może być nosicielką jakiejś choroby wenerycznej.

Powinniśmy pamiętać, że przed chorobami przenoszonymi drogą płciową nie uchroni nas to, że partnerka przyjmuje tabletki antykoncepcyjne, więc nawet pomimo namiętności, jaka w nas buzuje czy spożytego alkoholu, który zawrócił nam w głowie, zawsze powinniśmy pamiętać o użyciu prezerwatywy. Nieważne czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną, paczka gumek zawsze powinna być schowana w torebce bądź portfelu, bo w końcu bezpieczeństwo i nasze zdrowie jest ważniejsze od samej przyjemności oraz fascynacji, jaką niesie za sobą przygodny numerek.

Należy wspomnieć, że osoby, które lubią seks bez zobowiązań powinny być ostrożne, a w szczególności panie, ponieważ czasem nowo poznany mężczyzna podczas współżycia może okazać się zupełnie inny niż przypuszczałyśmy, może być agresywny i żądać od nas rzeczy, na które nie mamy ochoty, może nawet nas zgwałcić. Przygodny seks obecnie preferują tak samo kobiety jak i mężczyźni i to w najróżniejszym wieku. Jednak z pewnością niezobowiązujący numerek nie jest przeznaczony dla nastolatków chociażby z tego względu, że są oni jeszcze niedojrzali, nieodpowiedzialni i często niedoinformowani o sprawach związanych ze współżyciem, a dodatkowo nie są przygotowani na możliwość zostania rodzicami.

Warto wiedzieć, że po przygodnym seksie zwykle niektóre osoby, a zwłaszcza kobiety, którym, na co dzień to się nie zdarza, mają kaca moralnego, czują się winne, mają poczucie, że źle zrobiły, co w konsekwencji może obniżyć ich samoocenę, a także poczucie własnej wartości. Mimo wszystko powinniśmy wiedzieć, że w przygodnym seksie nie ma nic złego o ile nie ma się stałego partnera, pamięta się o zabezpieczaniu oraz uprawia się go raz na jakiś czas. Niezobowiązujący seks wbrew pozorom może być świetną odskocznią od dnia codziennego dla tych osób, które nie chcą się wiązać na stałe. Bez wątpienia jednak najlepiej mieć przy sobie stałego, zaufanego partnera bądź partnerkę, wtedy będziemy mogli uprawiać seks, kiedy będziemy mieli na to ochotę, bez żadnych wyrzutów sumienia czy też obaw o zarażenie się jakąś niechcianą chorobą płciową.

  3 Odpowiedzi do “Przygodny seks, czyli zbliżenie bez zobowiązań”

  1. Od czasu do czasu taki przygodny seks uskrzydla, szczególenie teraz, wiosną 😉

  2. Warto jednak pamietac ze jednym z czynników jakie kobiety przekonuje do seksu przygodnego moze byc chec przezycia niezwyklego seksu, ktory nigdy wczesniej nie miala okazji doswiadczyc

  3. Zgadzam się z Tobą Pawle 😉

 Dodaj komentarz