Seks tantryczny

 Tagged with:
mar 312011
 

Miłość dwojga ludzi to nie tylko wspólny czas, ale i zbliżenia fizyczne. Jednak seks to nie tylko krótki wyraz w słowniku mówiący jedynie o przyjemności. Przyjemność to za mało by opisać namiętne pocałunki, przechodzące partnerów dreszcze, szał który panuje w całym ciele. Doprowadzenie partnera do „wrzenia” to nie łatwe zadanie. Nie traktujmy jednak drogi do osiągnięcia orgazmu jak celu najwyższego o którym będziemy nieustannie myśleć. Seks tantryczny to seks dzięki któremu wkroczymy w zupełnie inny świat intymności. Będziemy czuli się wspaniale ale i nasz partner będzie w pełni zadowolony.

Seks tantryczny - tantraSeks tantryczny to nie tylko zespolenie się dwóch ciał. To także połączenie duchowe partnerów, które daje obustronną satysfakcję. Seks tantryczny pobudza wszystkie zmysły przez co jest on tak wyjątkowy. Sama tantra oznacza poszerzenie świadomości. Oznacza to przekroczenie wszelkich granic. Musimy pozbyć się wstydu, który dotyczy naszego ciała, jego wyglądu – skoro partner decyduje się na zbliżenie, oznacza to, że akceptuje nasz wygląd oraz nasze wady. Zaakceptujmy więc je sami – to część nas, która również zasługuje na szacunek.

Seks tantryczny stawia na męskość naszego partnera. W seksie tantrycznym to mężczyzna dominuje. Kobieta jest z kolei delikatnym kwiatem. W tantrze spotykają się więc dwa odrębne od siebie światy: silny mężczyzna i delikatna kobieta. Tantra to także joga oraz medytacja, która pomaga się wyciszyć i zaangażować duchownie. Zanim oddamy się sferze intymnej, skoncentrujmy się na duchowej sferze.

Wyciszenie i spokój pozwolą nam doznać niesamowitych emocji. Jeśli jesteśmy zdenerwowani, za bardzo pobudzeni, zmęczeni, mamy zaburzenia nastroju odłóżmy seks tantryczny na później. Medytacja nie jest przeznaczona jedynie dla kobiety czy mężczyzny- oddajmy się jej razem. Wspólne wyciszenie pozwoli wyrównać oddech. Poczuć i poznać w pełni ciało partnera. Poradniki poświęcone tantrze radzą, by przed samym zbliżeniem, poświęcić godzinę na wspólne poznanie siebie i wyciszenie bez żadnych namiętności, dotyków czy zbliżeń. Możemy patrzeć sobie głęboko w oczy lub gdzieś w odległą przestrzeń, by wspólnie się wyciszyć a następnie oddać niezapomnianej rozkoszy.

Jeśli po raz pierwszy chcemy spróbować seksu tantryczngo, musimy być świadomi, że doznamy zupełnie innych odczuć niż do tej pory. Nie będzie to zwykłe fizyczne zbliżenie polegające jedynie na penetracji i orgazmie. Zamiast przechodzić od razu do konkretów, adorujmy partnera. Pieśćmy jego ciało bez końca , nie licząc przy tym czasu do „konkretu”.

Seks tantryczny to nie tylko seks, ale i szacunek do naszych ciał, miłość która zbliża nas do siebie. W trakcie seksu nie powinno się zamykać oczu ani gasić świateł. Podziwiajmy się, patrzmy na siebie – to nic wstydliwego. Należy celebrować każdy dotyk, każdy pocałunek, każdą bliskość do której dochodzi pomiędzy partnerami. Gra wstępna jest bardzo ważnym elementem. Nie powinna być ona krótka, lecz długa i namiętna. Seks tantryczny stawia na poznawanie całego ciała. Nie skupiajmy się więc jedynie na narządach płciowych, piersiach i sferach intymnych. Zajmijmy się miejscami takimi jak płatki uszu, powieki, wnętrza ud, usta- te części ciała też zasługują na więcej uwagi.

Seks tantryczny to nie tylko długa gra wstępna. Przejdźmy więc do samego zbliżenia. Tantra to również „specjalne” pozycje seksualne, które pobudzają omijane dotąd partie mięśni. Tantra określa cztery główne pozycje seksualne, dzięki którym każdy partner doznaje niezapomnianych uczuć. Pozycji tantrycznych jest oczywiście o wiele, wiele więcej.

Seks tantryczny - tantraPierwsza podstawowa pozycja to taka w której partnerka siedzi oplatając swoimi nogami partnera, a partner szybkim ruchem wchodzi w nią i poza nią naprzemiennie. Druga pozycja: partnerka leży na brzuchu lekko unosząc nogi, partner natomiast trzyma ją za kostki i pociera jej szyję ręką w trakcie penetracji. W kolejnej pozycji mężczyzna i kobieta leżą obok siebie na boku, są mocno przyciśnięci do siebie, a podczas zbliżenia nie odrywają się od siebie (ruchy powinny być zgodne z pulsem). Czwarta pozycja to taka w której partnerka ma skrzyżowane kolana przyciągnięte do siebie (opiera je na swoich piersiach), stopy opiera o pachy partnera i masuje swoje uda rękami.

Jak więc widzimy seks tantryczny to coś znacznie więcej niż zwykły seks. Tantra daje o wiele więcej przyjemności ale wymaga o wiele więcej zaangażowania od partnerów. Podczas zbliżenia nie możemy się nigdzie śpieszyć, nalegać na penetrację czy zmuszać partnera do czegokolwiek. To wspólna magiczna chwila, która pozostanie na długo w naszej pamięci. Seks tantryczny da nam niesamowite doznania , pozwoli zaakceptować własne ciało oraz dokładnie poznać ciało naszego partnera.

 Dodaj komentarz